Noel’e Hazırlık Güncesi – İsa’yla Karşılaşma – 14. Gün

Günün Ayetleri – Koloseliler 1:15-20

İsa’yla Karşılaşma

Rab’bin bir meleği onlarla konuştuğunda ve ardından cennetteki ev sahibinin gece gökyüzünü bu dünyaya ait olmayan harika ışıklarla ve müziklerle doldurduğunda çobanların duyduğu hayranlığı düşünün. Meleklerin tüm anlattıklarını bulabilmek üzere arazilerinden ve sürülerinden ayrıldıkları için ne kadar heyecanlı olduklarını tahmin etmeye çalışın.

Yine de o gece, yaşadıkları yaşam değiştiren deneyim, Mesih’le yüz yüze görüşmek oldu. Yüreklerini tapınmaya yöneltti. Melekler, alçakgönüllü çobanlara, pis bir ahırda doğan bu bebeğin kim olduğunu söylediler. Beklentiyle dolu kalpleri, O’nu tanımalarını ve O’na Kral olarak hak ettiği onur ve yüceliği vermelerini sağladı.

Aynı şekilde, siz de İsa ile karşılaştığınızda ve O’nun gerçekten kim olduğunu gördüğünüzde, sevgisini ve zaferini kavrayarak kalbiniz şükranla dolacaktır. Bu, O’nu daha iyi tanımak istemenizi sağlayacaktır.

Etkinlik: En sevdiğiniz Noel ve tapınma ilahileri veya övgü şarkılarının bir listesini yapın. Dinlerken, Tanrı’nın size olan karşı konulmaz sevgisini düşünün.

Not: Çocuklar için buraya tıklayarak 2020 Kucak Noel Takvimini de takip edebilirsiniz.

Günün Noel İlahisi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s